KONST / Ramar / Ram 15207116
*
nr 1520 7116
Ram
1900-tal, pärlbård, ramens innermått: 43x57 cm, yttermått inklusive ram: 51x65 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2023
kl 18:17:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 20:36:33
1
100 kr
5/2 13:18:27
2
150 kr
5/2 22:38:03
3
250 kr
6/2 15:42:21
2
300 kr
6/2 15:46:47
3
400 kr
6/2 18:11:04
4
500 kr
6/2 18:11:51
4
Vinnande bud
6/2 18:12:23
3
500 kr
6/2 18:12:23
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pärlbård ram ramar
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:28
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:07
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 1520 7116
Ram
1900-tal, pärlbård, ramens innermått: 43x57 cm, yttermått inklusive ram: 51x65 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 20:36:33 | 1 | 100 kr |
5/2 13:18:27 | 2 | 150 kr |
5/2 22:38:03 | 3 | 250 kr |
6/2 15:42:21 | 2 | 300 kr |
6/2 15:46:47 | 3 | 400 kr |
6/2 18:11:04 | 4 | 500 kr |
6/2 18:11:51 | 4 | Vinnande bud |
6/2 18:12:23 | 3 | 500 kr |
6/2 18:12:23 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pärlbård ram ramar
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:55 -
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:28
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:07 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06